Slovakia Boxing Cup Triebeľ 2016

13.06.2016 19:57

V obci Klin sa v dňoch od 9.6. do 12.6.2016 konal najväčší medzinárodný turnaj v boxe na Slovensku. Za účasti 16-tich štátov sveta a približne 150-tich boxerov sa turnaja zúčastnila aj Denisa Černá z Unique Fight Club Nitra so svojim trénerom Pavlom Švecom. "Deniska nástupila vo vyššej váhovej kategórii, keďže jej kategória nebola obsadená. Znamená to, že všetky jej súperky mali o 3-4 kilá viac, ako ona, čo jej súperky poriadne zvýhodňovalo. Všetky jej súperky boli zároveň o rok staršie, takže Deniska bola takým benjamínkom tejto kategórie. Súperky mala zo Slovenska, Srbska, Poľska, Litvy, Nemecka a Maďarska. Po vyraďovacích bojoch sa dokázala prebojovať až do finále. Bola to ťažká cesta, keď hlavne v semifinále proti Srbskej boxerke to bol boj od prvej sekundy až po tú poslednú. Vo finále nastúpila proti oveľa skúsenejšej reprezentantke Litvy. Tá už nakoniec bola nad jej sily a po bojovnom výkone jej nezostávalo nič iné, ako zaslúžene zagratulovať súperke k zisku zlatej medaily." zhodnotil priebeh Pavol Švec. My Deniske gratulujeme k vybojovanej striebornej medaile a držíme palce do ďalších bojov.