SLOVAKIA Boxing Cup a triumf Černej.

22.06.2015 11:07

V dňoch od 18.6 do 21.6 sa v Kline na Orave konal prvý ročník boxerského turnaja SLOVAKIA Boxing Cup Triebel.

Turnaja sa zúčastnili tímy zo 16 krajín sveta. Anglicko, Ukrajina, Kazachstan, Irán, Maroko, Švédsko, Dánsko, Írsko, Nemecko, Maďarsko, Česká republika,  Poľsko, Škótsko, Švajčiarsko, Rakúsko a domáce Slovensko, to boli účastníci najväčšieho turnaja v histórii Slovenskej republiky. Klub Unique Fight Club Nitra reprezentovali tri dievčatá, Denisa Černá v kategórii starších žiačok vo váhe do 54kg - 1. miesto, Monika Fabiankovičová, v kategórii mladších dorasteniek vo váhe do 51kg - 3. miestoKarin Bahelková v kategórii žien vo váhe do 70kg - 3. miesto. „Všetky krajiny prišli s kvalitnými boxermi a boxerkami. Dievčatá dostali voľný los do semifinále,no tam sa už nevyhli  vynikajúcim súperkám. Monika narazila na reprezentantku Dánska, ktorá túto kategóriu nakoniec aj vyhrala. Predviedla dobrý výkon, no bolo vidieť, že jej ešte chýbajú skúsenosti z ringu. Vynahrádzala to ale bojovnosťou a súperke v ringu pripravila ťažké chvíle. Nakoniec ale zaslúžene zvíťazila Dánka. Karin, ktorá štartovala prvý krát v kategórii žien, dostala do semifinále reprezentantku Anglicka, ktorá dominovala v tejto kategórii. Karin sa snažila napraviť posledný zápas spred dvoch týždňov, ktorý absolútne nezvládla, tento krát ale ukázala, že bojovať vie. Len škoda, že na seba tieto súperky nenarazili až vo finále. Angličanka zvíťazila tesne na body. Ako posledná sa predstavila Denisa, ktorá sa dostala až do finále, kde narazila na Nemku a po veľmi ťažkom zápase dokázala súperku prevýšiť a získala tak pre Slovensko a náš klub celkový triumf v tejto kategórii.“ – Pavol Švec, tréner Unique Fight Club Nitra

Na fotke zľava: Denisa Černá, Monika Fabiankovičová, tréner Pavol Švec, Karin Bahelková